Slide ONAN Danışmanlık Yatırım Danışmanlığı
image

Neden Letonya?

 • Letonya, Baltık Denizi’nin doğu kıyısında sahip olduğu elverişli konum ile küçük ama önemli bir ülkedir. Avrupa Birliği ve Schengen Anlaşmasının yanı sıra NATO, Avrupa Konseyi ve Birleşmiş Milletler üyesi olmasıyla da önemli avantajlara sahiptir. Letonya’da belirli bir yatırıma sahip olmak ve bu kanaldan bir pasaport edinmek daha sonraki süreçte AB ve Schengen birliklerinden faydalanmak adına önem taşımaktadır.
 • Riga Uluslararası Havaalanı (RIX), Riga şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alır ve Avrupa, Rusya veya dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir ülkeye ucuz, hızlı ve kolay erişim sağlayan seyahat merkezlerinden biridir.
 • Sahip olduğu limanlar ile global nakliyecilikte giderek önemli bir yer edinmektedir. “Ventspils” limanı, Baltık Denizi bölgesindeki limanlar içerisinde kargo cirosu açısından en işlek olanlardan biridir.

Yurt dışı yatırım süreci hakkında bilgi edinmek ve başvurularınız için bize ulaşın.

ONAN Danışmanlık

Yurt dışı eğitim, istihdam ve yatırım danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve ekibimizle tanışmak için bize ulaşın.

LETONYA Yatırım Programı’nın Avantajları

 1. Avrupa’da 5 yıllık ikamet: Letonya Göçmen Programına katılarak önümüzdeki 5 yıl için eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız için de oturma izni alabilirsiniz. Böylelikle bir Avrupa ülkesinde yaşayabilir, çalışabilir ve çocuklarınıza Avrupa’da eğitim alma fırsatı sunabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ikinci derece akrabalar da dahil olmak üzere, akrabalarınızı seyahat amaçlı davet edebilirsiniz.
 2. Diğer 26 Avrupa ülkesine vizesiz seyahat: Letonya Oturma İzni tüm Schengen bölgesindeki ülkelere vizesiz seyahat yapma olasılığı sağlar.
 3. Tüm Avrupa’da iş yapma imkanı: Letonya’yı Rusya dahil olmak üzere diğer tüm Avrupa ülkelerinin pazarlarına açılan bir kapı olarak tercih edin.
 4. En uygun fiyatlı yatırım seçeneği: Letonya ticari yatırım seçeneği, diğer Avrupa vize yatırım seçeneklerinin beşte birinden daha azına mal olan tek AB ikamet iznidir.
 5. Hızlı işlem süresi: Programın tamamlanması vatandaşlığınız ve mevcut ikametgâhınıza bağlı olarak 4-5 ay sürer.
 6. Kalıcı oturum alma ve Avrupa vatandaşı olma imkanı: 5 yıl geçici oturumunuzu tamamladıktan sonra önce kalıcı oturum izni, sonrasında da vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz.

LETONYA Yatırım Programının Şartları

 • Yeterli mesleki eğitime ve tecrübeye sahip olmak
 • Yeterli sermayeye sahip olmak
 • En az B1 seviyesinde İngilizce bilmek
image